Główni mówcy



W 1981 roku, gdy Robert został zaszczepiony przeciw żółtaczce, nie przypuszczał, jak poważne mogą być konsekwencje. Nie spodziewał się, że 15 lat później usłyszy diagnozę: chory na AIDS. Wyrok lekarzy był bardzo surowy. Nie dawano mu wiele miesięcy życia...
Bóg miał jednak inny plan. Robert doświadczył cudu w swoim życiu!- został uznany „jedynie” za nosiciela wirusa HIV. Nadal jednak doświadcza skutków ubocznych związanych z chorobą. Wirus ma wpływ nie tylko na niego, ale także na jego rodzinę. Podczas rocznego urlopu w 2007 roku , on i jego żona Ulla zaczęli uczęszczać na spotkania organizacji AIDSlink. Uświadomili sobie, że niosąc nadzieję ludziom dotkniętym tym samym problemem, mogą mieć wielki wpływ na ich życia. W styczniu 2008 roku zostali pracownikami AIDSlink East.
Robert, Ulla i ich 16-letni syn Józef zamierzają być „kanałem nadziei” dla ofiar AIDS/HIV we wschodniej Europie i centralnej Azji. Wierzą, że ważne jest, aby ludzie wierzący odpowiedzieli na tę potrzebę w sposób, w jaki Chrystus by na nią odpowiedział. Jednak w wielu przypadkach odpowiedzią kościoła jest strach, niewłaściwy stosunek i brak rzetelnych informacji. Aby pomóc kościołom, duszpasterzom i organizacjom w tej dziedzinie, Robert i Ulla prowadzą 1-4 dniowe warsztaty HIV/AIDS. Mają one na celu zapoznanie chrześcijan z faktami dotyczącymi HIV/AIDS, ludzką stroną choroby i stosunkiem innych do ludzi żyjącymi z HIV/AIDS, sierotami oraz dziećmi narażonymi na zarażenie wirusem. Trening wyposaża uczestników w:
Umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia warsztatów
Materiały i wiedzę o AIDS/HIV, poruszając teoretyczny i praktyczny wymiar choroby
Modlitwa jest potężnym narzędziem, za pomocą którego Kościół może przeciwstawić się tej epidemii. Pragniemy pogłębiać świadomość w naszych kościołach na temat światowej potrzeby, która w coraz większym stopniu dotyczy również naszego kraju.